Tricepslerim Neden Gelişmiyor?

Fotoğraf https://unsplash.com adresinden alınmıştır.

Tam gelişmiş kollara sahip olmak için triseps kasları hayati öneme sahiptir. Çoğu sporcu ve vücut geliştirici, estetik olarak daha görünür oldukları için büyük ölçüde Bicepslerine odaklanır ve Triceps'lerine yeterince dikkat etmezler. Ancak Triceps kollarımızın neredeyse üçte ikisini kapsadığı için oldukça yanılıyorlar. Triceps'inize gereken özeni göstermezseniz, estetik olarak tam gelişmiş kollara sahip olamazsınız. Ayrıca, güçlü tricepsler diğer itme antrenmanlarınızda çok yardımcı olacak ve onları sizin için çok daha kolay hale getirecek. Burada mükemmel Triceps kasları geliştirmek için göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörleri sıraladık. Bunları gözden geçirirseniz, büyük olasılıkla gelişmemiş Triceps'inizin arkasındaki nedeni veya nedenleri bulacaksınız.

Egzersiz günlerini artırın

Triceps kasları küçük kas grupları kategorisine ait olduğu için hızlı toparlanırlar. Bu nedenle, onları haftada en az iki kez çalıştırmaya çalışın.

Üç kafayı da çalıştırın

Triceps kasları, at nalı gibi görünen üç kafadan oluşur: Uzun, Yan ve Orta kafalar (Long, Lateral ve Medial). Trisepslerinizin üç kafasını da eşit şekilde çalıştıran bir program yazmak için tüm triseps egzersizlerine aşina olmalısınız. Triseps hareketlerine aşina değilseniz, o zaman profesyonel bir eğitmenden yardım alın çünkü her egzersiz belirli bir kafayı veya kafaları diğerlerinden daha fazla çalıştırır. Bu kafalardan herhangi birini görmezden gelmek, mükemmel görünümlü bir kol yapmanızı engelleyecektir.

Bileşik hareketlerle başlayın

Bileşik egzersizler, aynı anda birden fazla kas grubunu çalıştıran egzersizlerdir. Her zaman bileşik hareketlerle başlayın çünkü trisepslerinizin tüm başlarını çalıştıracak ve onları izolasyon egzersizlerinize hazır hale getirecek ve yaralanma olasılıklarını azaltacaktır. Ayrıca, bileşik hareketler kas kazanımını önemli ölçüde artırır.

Egzersizleri doğru şekilde uygulayın

Triseps egzersizlerini (Kickback, Skullcrusher, Close-grip bench press, Dips vb. gibi) doğru şekilde yapmak diğer kas gruplarına göre genellikle daha zordur ve yeni başlayanlar çoğunlukla aşağıda belirtilen faktörlere dikkat etmezler:

Antrenman sırasında tüm bu faktörleri göz önünde bulundurmalısınız, aksi halde trisepsleriniz tam olarak gelişmeyecektir.