Antrenman Performansınızı Artırmanın Basit Yolları

Plan Yapmak


Amacınıza göre uygun bir plan hazırlayın ve titizlikle uygulayın. Bir planınız yoksa haritasız bir gemi kaptanı gibisiniz. Acemiyseniz, hedeflerinize göre özel olarak tasarlanmış bir plan çizmek için deneyimli bir eğitmenden yardım alın. Planınız ve hedefleriniz bilmeden asla spor salonuna gitmeyin çünkü kesinlikle sonuçsuz olacak.


Dinlenme, Beslenme ve Hidrasyon


Antrenmanınızı bitirdikten sonra, bir sonraki antrenman seansına hazır olmak için dinlenmenize, beslenmenize ve sıvı alımınıza özen göstermeniz gerekir. Bu faktörlerin her birini ihmal ederseniz, ideal bedeninize ulaşmanız imkansız olacaktır.


Antrenman Partneri


Her zaman bir antrenman partneri bulmaya çalışın. Bu şekilde, egzersiz seansınızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Rekabetçi bir partner seçmeye çalışın çünkü sağlıklı rekabet ikinizi de fayda sağlar. Öte yandan, tembel bir partnerden kaçının çünkü sizi demotive edip ve antrenmanınızı mahvedecek.


Antrenman Öncesi Enerji İçeceği


Basit bir enerji içeceğinin antrenman verimliliğinizi ne kadar etkileyebileceğine inanamayacaksınız. Geleneksel olarak, sporcular egzersiz seanslarından önce kahveyi bir enerji içeceği olarak kullanırlar. Ancak günümüzde marketlerde kullanıma hazır birçok farklı enerji içeceği kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca gerçek beslenme uzmanları tarafından sağlanan basit tarifleri takip ederek kendi enerji içeceğinizi de yapabilirsiniz. Enerji içeceğinizi kademeli olarak egzersizinizden yaklaşık bir ila yarım saat önce tüketin.


Motive Edici Faktörler


Gerçekten hoşunuza giden şarkı listeleri oluşturun. iyi seçilmiş şarkılar, üretkenliğinizi ve ruh halinizi artıracaktır. Ayrıca, her seferinde aynı monoton kıyafetleri giymekten kaçının ve yenilerini deneyin. İster inanın ister inanmayın, Yeni giysiler motivasyonunuzu arttırır ve kaslarınızı daha iyi görmenize yardımcı olacaktır. İyi müziğin ve doğru giysinin etkilerini asla küçümsemeyin. Deneyin, farkı göreceksiniz.


Dikkat


Her zaman olduğu gibi, antrenmana hazırlanmadan önce bir doktor, profesyonel eğitmen ve beslenme uzmanından tavsiye almanızı öneririz. Bu şekilde, başarınızı garanti altına alacak ve olası sakatlanmalardan kaçınacaksınız.